Αθλητικές ειδήσεις από την Σύρο

Δείτε τις δηλώσεις που παραχώρησε στο sportcyclades και στο syrossports ο προπονητής της Ελλάς Σύρου Γιάννης Δαφνάς αμέσως μετά τη νίκη στο μικρό τελικό απέναντι στον ΑΠΣ Κύθνου που έδωσε την 3η θέση στην ομάδα στο final-4 της Κ12.

Κατηγορία ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΑ

Ο γνωστός ποδοσφαιρικός παράγοντας, Πέτρος Ραουζαίος, ο οποίος πλέον έχει αφιερωθεί στα καθήκοντα του στην τοπική αυτοδιοίκηση, μίλησε στον Μάκη Πρίντεζη μετά την ολοκλήρωση του Final-4 K12 της Σύρου.

Κατηγορία ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ

Ο Υπεύθυνος των ακαδημιών της Ελλάς Σύρου, Ευάγγελος Λεονταρίτης μίλησε στην κάμερα του SC για τη διοργάνωση του Final-4 της Κ12 και την πρώτη συμμετοχή του συλλόγου σε τελική φάση μετά την επαναδραστηριοποίηση του.

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες στιγμές από τον Μικρό Τελικό του F4 της Κ12, Ελλάς Σύρου - ΑΠΣ Κύθνου.

Οι εγγραφές άνοιξαν στο Stoiximan AegeanBall Festival και πλέον μπορείς να λάβεις μέρος σε ένα από τα καλύτερα τουρνουά 3Χ3 στην Ευρώπη με συμμετοχές μεγάλων αθλητών του μπάσκετ!

Κατηγορία ΜΠΑΣΚΕΤ

Με επιτυχία και παρουσία πλήθους κόσμου ολοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο (27-28/4) η φετινή διοργάνωση του Final Four Ανδρών της Ένωσης Σωματείων Καλαθοσφαίρισης Κυκλάδων, που για πρώτη φορά διεξήχθη στην Πάρο και πιο συγκεκριμένα στο κλειστό της Μάρπησσας.

Δείτε τις δηλώσεις του Αντιπεριφερειάρχη Κυκλάδων κ. Γιώργου Λεονταρίτη μετά το τέλος του Final - 4 της ΕΠΣ Κυκλάδων για την κατηγορία Κ12.

Ολοκληρώθηκε μια υπέροχη σεζόν για τις δύο ομάδες των Κυκλάδων στον 3ο όμιλο της Γ' Εθνικής. Η Ελλάς Σύρου τερμάτισε στην 4η θέση και η ΑΕ Μυκόνου στην 10η θέση και έτσι αμφότερες θα βρίσκονται και την επόμενη σεζόν στα γήπεδα της Γ' Εθνικής!

Κατηγορία Γ΄ΕΘΝΙΚΗ
Δευτέρα, 29 Απριλίου 2024 20:58

754 φωτοστιγμές από το Final-4 της Κ12

Δείτε 754 φωτογραφίες από τους τελικούς και τις απονομές του Final-4 της Κ12, όπως αποτυπώθηκαν στον φακό της συνεργάτιδας μας Λέτας Λιάπη.

Ο Πανναξιακός επικράτησε με 2-0 του ΑΟ Πάγου στο Δημοτικό Στάδιο Νάξου για την τελευταία αγωνιστική της 2ης φάσης της Α' Κατηγορίας. Οι Ναξιώτες τερμάτησαν στην 4η θέση με 14 βαθμούς ενώ οι Συριανοί στην τελευταία με 4.

Κατηγορία ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Οριστικά την 4η θέση στον Γ όμιλο της Γ Εθνικής κατέλαβε η Ελλάς Σύρου, που νίκησε εύκολα 5-2 τον Πανελευσινιακό στο φινάλε του πρωταθλήματος.

Ο Αίαντας Σύρου επικράτησε με 3-0 της Θύελλας Καμαρίου σε αγώνα μπαράζ στο Δημοτικό Στάδιο Πάρου και πήρε το εισιτήριο για το Final 4 του πρωταθλήματος Κ16, όπου ήδη βρίσκονται ο Πανθηραΐκος, η ΑΕ Μυκόνου και ο ΑΟ Πάρου.

Πρωραθλητής Κυκλάδων για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά αναδείχθηκε ο Άρης Σύρου, που επικράτησε στον τελικό του Final-4 Ανδρών με 65-80 του Μαρπησσαϊκού.

Κυριακή, 28 Απριλίου 2024 08:39

Κ12: Τρίτη θέση για την Ελλάς Σύρου

Την τρίτη θέση στο πρωτάθλημα Κ12 της ΕΠΣ Κυκλάδων κατέκτησε η Ελλάς Σύρου, καθώς μετά από συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στα πέναλτι (1-1 κανονική διάρκεια), επικράτησε 5-3 του ΑΠΣ Κύθνου.

Παρακολουθήστε σε ζωντανή μετάδοση (28/4/2024 | 16:30) από το κλειστό γυμναστήριο της Πάρου τον Τελικό του Final-4 Ανδρών της ΕΣΚ Κυκλάδων, Μαρπησσαϊκός - Άρης Σύρου.