Κυριακή, 26 Ιανουαρίου 2020 22:35

Νίκη του ΑΟ Σερίφου απέναντι στον ΑΟΠ με τη σφραγίδα του Αντώνη Νταή

Στο πρώτο ημίχρονο έγιναν όλα στη Σέριφο,όπου η τοπική ομάδα επικράτησε με 3-2 του ΑΟ Πάρου. Πέντε γκολ,τα δύο με πέναλτι και μία κόκκινη για τους φιλοξενούμενους χόρτασαν τους φιλάθλους.

Ο ΑΟ Πάρου παίζοντας ουσιαστικά με 9 νεαρούς στη βασική ενδεκάδα, διεκδίκησε στην επανάληψη την ισοφάριση παρά το αριθμητικό του μειονέκτημα και στο τελευταίο πεντάλεπτο είχε δοκάρι με τον Σαρρή και χαμένο τετ α τετ με τον Σγουράτι Φ.

ΡΟΗ ΑΓΩΝΑ

Ο νεοαποκτηθείς Αντώνης Νταής του ΑΟ Σερίφου ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής σκοράροντας και τα 3 γκολ της ομάδας του.

Το πρώτο στο 15’ με κεφαλιά, το δεύτερο στο 24’ με σουτ και το τρίτο στο 43’ με πέναλτι που κέρδισε ο Βαλσαμάκης σε ανατροπή του από τον Χίσκα.

Για τον ΑΟ Πάρου μείωσε σε 2-1 στο 34’ ο Γαβαλάς με πέναλτι σε χέρι του Γεροντάρη και στο 45’ σε βαθιά σέντρα ο Σκανδάλης πρόλαβε τερματοφύλακα και αμυντικούς και με κεφαλιά έκανε το 3-2.

Στο 36’ αποβλήθηκε ο Ρέλλας γιατί σταμάτησε με φάουλ τον αντίπαλό του έξω από την περιοχή ενώ βρισκόταν σε προφανή θέση για γκολ.

Στην επανάληψη δεν έγιναν πολλές φάσεις και στην κυριότερη από αυτές για τον ΑΟ Σερίφου στο 55’ ο Νταής έστειλε με κεφαλιά από ευνοϊκή θέση τη μπάλα αουτ.