Δευτέρα, 15 Απριλίου 2019 01:15

Νικηφόρο κλείσιμο για την Κ12 του Νέου ΑΟ Σύρου [pics]

Ο Νέος ΑΟ Σύρου επικράτησε 5-0 του Άγιαξ Σύρου 2 για την τελευταία αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ12 του 1ου ομίλου και τερμάτισε στην τρίτη θέση με 17 βαθμούς, ενώ ο Άγιαξ έμεινε τελευταίος με έναν βαθμό.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του ήταν ο Ξανθάκης που πέτυχε δύο γκολ.

Η ομάδα του ΑΟ Σύρου ξεκίνησε δυναμικά στο παιχνίδι και με τη συμπλήρωση 1’ ο Συκουτρής έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Το γκολ, όμως, δεν άργησε να έρθει. Στο 4’ έγινε το 1-0 όταν ο Ξανθάκης νίκησε τον Βαμβακούρη από κοντά και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και πριν το ημίχρονο, ο Νέος ΑΟ Σύρου πέτυχε ακόμα τρία γκολ.

Ο Χαϊντίνι έγραψε το 2-0 με δυνατό σου από κοντά στο 8’, ο Ξανθάκης πέτυχε το δεύτερο γκολ του, αυτή τη φορά με δυνατό πλασέ, για το 3-0 στο 29’, ενώ ένα λεπτό αργότερα, στο 30’, ο Ξενικάκης έκανε από τη μικρή περιοχή το 4-0.

Στο δεύτερο μέρος έγιναν λίγες φάσεις με τον Άγιαξ να έχει τη σημαντικότερη ευκαιρία του στο 35’ με τον Μπαρμπούνη να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Καπέλλα Κ. και ο τερματοφύλακας του Νέου ΑΟ Σύρου να αποκρούει.

Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε με ωραία ενέργεια από κοντά ο Μαραγκός στο 47’.

Διαιτητής του παιχνιδιού ήταν ο κ. Παναγιώτου.

ΝΕΟΣ ΑΟ ΣΥΡΟΥ (Φρέρης): Καπέλλας Κ., Ξανθάκης, Συκουτρής, Μαραγκός, Καπέλλας Ε. (57’ Εμμανουηλίδης), Ξενικάκης (46’ Χαϊντίνι Α.), Αρακάς (36’ Σκορδίλης), Χαϊντίνι Ε. (59’ Κωσταράς), Τάνταλος (36’ Χαραράς)

Άγιαξ Σύρου 2 (Ρηγούτσος): Βαμβακούρης (42’ Παππάς Φ.Ι), Μαραγκός, Καρβουνιάρης (36’ Παππάς Ι.Α.), Κουκουβές, Τσιτσιούμης (42’ Κουτσοφιός), Ρετσόπουλος (51’ Παπαδημάτος), Μπαρμπούνης, Καπέλλας Ρ., (36’ Μωραΐτης) Ρουσσουνέλος