Δευτέρα, 13 Μαΐου 2024 11:57

Κ18: Σπουδαία νίκη... τίτλου για τον Αίαντα Σύρου στην Πάρο σε ματσάρα με 8 γκολ

Μεγάλη νίκη που τον φέρνει ακόμη πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος Κυκλάδων πήρε ο Αίαντας Σύρου στην Πάρο. Η ομάδα του Παναγιώτη Ραμπαβίλα επικράτησε 5-3 εκτός έδρας του Α.Ο Πάρου και παραμένει στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος έχοντας μάλιστα και παιχνίδι λιγότερο.

Στο 6ο λεπτό ο Βλαχάκης έδωσε προβάδισμα στον Αίαντα Σύρου. Έξι λεπτά αργότερα (12΄) ο Βιάλντο Γκοτζάι έδωσε αέρα δυο τερμάτων στην ομάδα της Σύρου. Στο 17ο λεπτό ο Αλιφιέρης σημείωσε γκολ για τους γηπεδούχους, με τον Α.Ο Πάρου να μειώνει σε 2-1.

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους ο Μαραγκουδάκης ισοφάρισε 2-2 (56΄) για την Παριανή ομάδα, ένα γκολ που δεν το χάρηκαν πολύ οι γηπεδούχοι , καθώς ο Αίαντας ένα λεπτό αργότερα σημείωσε και τρίτο τέρμα με τον Νομικό. Στο 74΄ οι Παριανοί ισοφάρισαν ξανά με τον Μουρλά σε 3-3. Το τελευταίο δεκάλεπτο ανήκε στον Αίαντα Σύρου που σκόραρε δυο τέρματα (83΄ και 85΄) με τους Καμπάνη και Βλαχάκη παίρνοντας μια πολύ μεγάλη νίκη.

Διαιτητής: Ζαράνης, βοηθοί: Ρούσσος-Δεγαϊτας

Α.Ο Πάρου: Πετρόπουλος, Μπέκια, Κρίσπης, Βοσινάκης, Σταυρόπουλος, πούλιος, Δαφερέρας, Κοντός, Μελανίτης, Μπεισα, Αλιφιέρης

Μουρλας, Νικολάου, Μαραγκουδάκης, Σαρρής, Πούλιος, Gega, Ζέλα

Αίαντας Σύρου (Ραμπαβίλας): Ζάννες, Ψαρρός, Γιατσίδης, Αρώνης, Καπέλλας, Ραφιός, Νομικός, Μιχάλοβιτς