Κυριακή, 19 Μαΐου 2024 13:05

Πέρασε δύσκολα από την έδρα του Παμμηλιακού ο Κεραυνός Κερατέας [pics-vid]

Ένα γκολ στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης ήταν αρκετό για να δώσει το τρίποντο στον Κεραυνό Κερατέας με 0-1 κόντρα στον Παμμηλιακό στη Μήλο.

Η ομάδα του Λουκά Καραδήμου ήταν το φαβορί της αναμέτρησης, αλλά βρήκε ισχυρή αντίσταση από τον εκπρόσωπο των Κυκλάδων, ο οποίος διαχειρίστηκε το παιχνίδι με άριστο τρόπο τον αγώνα και μάλιστα αν ήταν περισσότερο τυχερός θα μπορούσε να είχε πάρει κάτι από την αναμέτρηση.

Γενικά το παιχνίδι είχε ελάχιστες καλές στιγμές μπροστά στις δύο εστίες, με τον Κεραυνό Κερατέας να έχει τον έλεγχο και τον Παμμηλιακό να κάνει το δικό του παιχνίδι, αποσκοπώντας σε μία αξιοπρεπή εμφάνιση, που αντικειμενικά είχε.

PAMMILIAKOS KERATEA 12

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Κεραυνός Κερατέας αιφνιδίασε τον Παμμηλιακό, καθώς μετά από κόρνερ του Τζάκσον, ο Σούλτσε βρέθηκε αφύλακτος μέσα στη μικρή περιοχή και με κοντινό σουτ έκανε το 0-1.

Στο 9ο λεπτό ο Πασκάλ σε κενή εστία δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 19' ο Παμμηλιακός έχασε τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει, καθώς ο Τόσκα  με ψιλοκρεμαστό πλασέ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Καλογερόπουλο που πραγματοποίησε εξαιρετική επέμβαση.

Στο 54΄ο Κεραυνός είχε μεγάλη ευκαιρία να κάνει δύο τα τέρματα του όταν ο Κυριαζής είδε το σουτ του να καταλήγει στο δοκάρι του Μακαμπακάλ.

Στο τέλος της αναμέτρησης ο Παμμηλιακός πίεσε,  και απείλησε στο 92' με σουτ του Παππά που πέρασε λίγο άουτ.

Με αυτή τη νίκη ο Κεραυνός Κερατέας συνέχισε το αήττητο σερί του στη διάρκεια της χρονιά και κυρίως έκανε το 2 στα 2 στα μπαράζ, καθώς είχε νικήσει και τον Φοίβο και πλέον βρίσκεται πολύ κοντά στην επίτευξη του στόχου της ανόδου στη Γ΄εθνική.

Διαιτητική τριάδα: Γιανναράκης, Καρακελης, Τριανταφυλλίδης

Παμμηλιακός (Σαλέπης): Μακαμπακάλ, Μαυρογιάννης (89' Γαλλής), Πλιάκης, Κίρκος (75' Λίτσιος), Τσιμτσιλιάκος, Φαλ, Παππάς, Τόσκα (77' Μπαμπακάρ), Σάντα, Δίντσης, Ζηλιαχώβαλης.

PAMMILIAKOS KERATEA 2

Κεραυνός Κερατέας (Καραδήμος): Καλογερόπουλος, Κοκκινάκης, Δαρδαμάνης, Ρέτζο, Μπουγιούκος, Ντόβας, Κυριαζής (79' Πιέτρι), Τζάκσον (65' Κρητικός), Σούλτσε (λ.τρ. 65 Τραγουστής), Μαγγανάς, Μπασκάλ